Program nadaljnje vzpostavitve IKT infrastrukture v vzgoji in izobraževanju

Cilj operacije je izboljšanje kompetenc in dosežkov mladih ter večja usposobljenost izobraževalcev prek večje uporabe sodobne IKT pri poučevanju in učenju. Vzgojno-izobraževalnim zavodom se sofinancira izgradnja brezžičnih omrežij in nakup IKT opreme, razvija se e-storitve in e-vsebine.

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj.

www.eu-skladi.si

E – redovalnica

Prometna varnost učencev

Pozivamo vse voznike, da za vožnjo do šole uporabljajo cesto skozi vas (od mesarja mimo Nererjevih). Cesta od starega vrtca do šole je z znakom označena kot območje umirjenega prometa. V skladu z načeli cestnega prometa mora vsak udeleženec cestnega prometa ravnati tako, da poteka promet nemoteno, umirjeno in varno. Še posebej je navedeno ravnanje udeležencev dobrodošlo v območjih, kjer so za vožnjo predpisane bistveno nižje hitrosti kot na cestah v naselju, cestah izven naselij, avtocestah … V območjih umirjenega prometa je najvišja hitrost določena z 10 km/h. Vozniki morajo upoštevati, da imajo v območju umirjenega prometa pešci prednost pred drugimi udeleženci cestnega prometa. Zato morajo vozniki voziti posebno previdno, še zlasti pa morajo biti pozorni na otroke, ki jim je dovoljena igra v tem območju.

Eduroam navodila za uporabnike

(klik na slikico)

Moj Arnes, Office in F-secure

Kliknite na sliko in si oglejte brezplačne Arnesove aplikacije, ki jih lahko uporabljajo učenci in učitelji s šolsko spletno identiteto (AAI račun). Za domačo uporabo Microsoftovih orodij in antivirusnega programa F-secure, si preberite navodila za prevzem licenc.

arnes

Varna raba interneta