Ob svetovnem dnevu orientacije, 24. 5. 2917, so imeli otroci 3. razredov OŠ Pirniče možnost preizkusiti svoje orientacijske in tekaške sposobnosti. Člana Orientacijskega kluba Komenda, Barbara Pavlinič in Nejc Zorman, sta nam prijazno priskočila na pomoč, zrisala karto šole z okolico ter postavila kontrolne točke. Za to se jima iskreno zahvaljujemo. Najprej so učenci dobili osnovne podatke o tem, kako dejavnost poteka, kako morajo ravnati s karto, kako pomembno je natančno opazovanje okolice. Spoznali so, da se ne splača le hiteti, temveč, da morajo najprej dobro načrtovati ter razmisliti o taktiki. Na voljo so imeli pet prog različnih težavnosti. Ko so enkrat začeli, jih ni bilo mogoče ustaviti. Z vso vnemo in trudom so se lotili iskanja točk. Niti eden ni rekel, da je utrujen, žejen ali kaj podobnega. Načrtovanih 45 minut je bilo tako kar premalo. Po dobri uri tekanja in iskanja so bili dodobra preznojeni in zelo zadovoljni. Dobili so še diplome za dobro opravljeno prvo srečanje z orientacijo.

Zapisala: Špela Trunk