V okviru Mlade Drame in kluba Najst je v začetku šolskega leta potekal natečaj za krajše dramsko besedilo z naslovom Ljubezen. Ustvarjalci so iskali nova besedila, ki temeljijo na izkušnjah mladih piscev in v temo ljubezen ujamejo zanimive zgodbe o doživljanju različnih ljubezni.

Med prispelimi izdelki je žirija, ki so jo sestavljali Igor Samobor, ravnatelj SNG Drama Ljubljana, Barbara Žefran, članica igralskega ansambla, Tatjana Stanič, gledališka lektorica, Špela Šinigoj, gledališka pedagoginja in Simona Hamer, dramatičarka in dramaturginja izbrala šest besedil.

Med te se je uvrstila tudi Ema Šiška iz 6. a. Z ostalimi avtoricami bo v naslednjih mesecih na delavnicah v Drami svoje delo razvijala še naprej, s ciljem, da od besedil pridejo do končne predstave na odru ljubljanske Drame.

Emi čestitamo in želimo še veliko uspeha pri njenem delu.

(Skupno 168 obiskov, današnjih obiskov 1)