Nacionalni Inštitut za javno zdravje (NIJZ) je Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport (MIZŠ) obvestilo, da se je zaradi izrazitega porasta okužb s SARS-CoV-2, obdobje od prejema seznama visokorizičnih kontaktov, ki ga pripravljamo šole, do napotitve v karanteno na domu, ki jih pripravlja NIJZ, podaljšal za nekaj dni. V soboto, 15. 1. 2022 je npr. zamik znašal že dva dni. V prihodnjih dneh je pričakovati še podaljšan zamik. Ob tem NIJZ seznanja, da se prejeti seznami visokorizičnih kontaktov obravnavajo po vrsti glede na čas prejema.
Starši oz. zakoniti zastopniki otrok in učencev bodo za svoje otroke napotitev v karanteno na domu s strani NIJZ prejeli nekaj dni po pričetku karantene. Pridobitev »Izjave o seznanitvi z napotitvijo v karanteno na domu« (eUprava) je možna tudi za nazaj, zato ta časovni zamik naj ne bi predstavljal ovire pri pridobivanju uradnega dokumenta, iz katerega izhajajo pravice.

(Skupno 73 obiskov, današnjih obiskov 1)