V petek, 1. septembra 2023, se začne novo šolsko leto. Delavci šole se že nekaj časa skrbno pripravljamo nanj in tudi na prihod otrok na prvi šolski dan:

• Za učence 1. razredov in njihove starše pripravljamo sprejem prvošolcev. Prvošolci se s starši zberejo malo pred 9.00 pred glavnim vhodom v šolo. Od tam bo ravnateljica vse povabila na krajšo prireditev ob sprejemu prvošolcev, ta bo potekala v šolski telovadnici. Nagovoril nas bo tudi župan Občine Medvode g. Nejc Smole.
  • Učenci od 2. – 9. razreda pričnejo s poukom ob 8.20. 1. in 2. šolsko uro se srečajo z razrednikom (2 uri oddelčne skupnosti), kjer jim bodo posredovane osnovne informacije ob začetku šolskega leta. Po urah oddelčne skupnosti bo potekal pouk po urniku, ki bo 31. 8. 2023 objavljen na šolski spletni strani.

Za vstop otrok v šolo bodo odprti vsi trije vhodi:

• za učence 2. razreda vhod v prizidek šole (na spodnji strani šole),
  • za učence od 3. – 5. glavni vhod v šolo ter
  • za učence od 6. – 9. razreda pa stranski vhod pri telovadnici.

Učenci vozači ob prihodu avtobusa vstopajo skozi glavni vhod ter se vključijo v varstvo vozačev.

Vse šolarje in njihove starše prosimo, da poskrbite tudi za varnost na poti v šolo, strpnost in upoštevanje prometnih predpisov pri vožnji ter pri prihajanju v šolo in zapuščanju le-te.

Od doma se odpravite pravi čas in če je le mogoče peš, da ne bo nepotrebne gneče ob šoli pred samim začetkom pouka.

Dragi otroci, ne pozabite na šolske torbe, v katerih naj bodo šolske potrebščine, šolski copati, športna oprema.

Na prvi šolski dan bo organizirano tudi:

• VARSTVO VOZAČEV: v učilnici št. 1,
  • ŠOLSKO PREHRANO: dopoldanska malica in kosilo.

Ob tem naj spomnim, da elektronska odjava obrokov (začasna odjava zaradi bolezni, napovedane odsotnosti, ….) poteka preko spletne aplikacije Lopolis (Restavracija-Abonenti).

Starši oz. skrbniki naših novih učencev boste v prihodnjih dneh na svoje elektronske naslove, ki ste nam jih ob vpisu otroka zaupali, prejeli uporabniško ime in geslo, s katerim boste dostopali do zgoraj navedene aplikacije.

V izrednih razmerah (npr. onemogočen dostop do spleta), bomo začasne odjave obrokov uredili v tajništvu šole na podlagi telefonskega klica staršev oz. njihovega pisnega obvestila na e-naslov natasa.resnik@os-pirnice.si  .

Posamezni obrok bo pravočasno odjavljen, če ga boste odjavili na dan otrokove odsotnosti in sicer najkasneje do 8.00 zjutraj.

• DELO V ODDELKIH PODALJŠANEGA BIVANJA: za prijavljene učence od 2. – 5. r: po končanem pouku do 16.30.
  • AVTOBUSNI PREVOZ: po ustaljenem voznem redu.

RAZPORED ODDELKOV V ŠOLSKEM LETU 2023/2024

razredštevilka učilnicerazrednik  / drugi učitelj v 1. r
1. a64Ana Zdešar, Ada Movrin
1. b65Saša Milohnoja, Janja Bergant
2. a66Maja Rebolj
2. b67Simona Košenina
3. a53Katja Porčnik Gortnar
3. b2Maja Šetina
4. a5Mojca Resnik
4. b1Katarina Nagode
5. a29Tamara Jenko
5. b54Špela Verbič Trunk
6. a19Tadeja Klun Lenarčič
6. b28Lucija Malovrh Žontar (nad. Neva Lesica)
7. a6Jasna Jelen
7. b56Marko Mrhar
8. a26Barbara Homar
8. b25Katarina Grabnar
9. a20Marjeta Jesenko
9. b18Irena Fabek

Vsem želim zdrav in uspešen začetek novega šolskega leta in vse dobro tudi v prihodnje!

Damijana Božič – Močnik, ravnateljica