Spoštovani starši, strokovni delavci, vaščani, občani in drugi udeleženci pri vzgoji otrok in mladine,

v šolskem letu 2019/2020 organiziramo v OŠ Pirniče tri predavanja za starše, strokovne delavce ter ostale udeležence. Predavanja bodo potekala 13. 11. 2019, 15. 1. 2020 ter 12. 2. 2020 v avli, po skupnih govorilnih urah, s pričetkom ob 18.30.

Zaradi lažje organizacije vas prosimo, da se na predavanja prijavite. Na predavanja se lahko prijavi tudi več kandidatov (oba starša, stari starši, ostali občani,…). Predavanja bodo plačljiva (5,00 € na udeleženca) preko položnice.

Toplo vabljeni!

ZGIBANKA 2019-2020, obvestilo na spletni strani

PRIJAVNICA – ŠOLA ZA STARŠE

__________________________________________________________________

dr. Aleksandra Rožman (INŠTITUT PSIHOLOGIJA ZAŠČITITI OTROKA za psihoterapijo, raziskovanje, in izobraževanje):

KAKO PREPREČITI OTROKOVO ČUSTVENO STISKO IN SPODBUDITI ČUSTVENI RAZVOJ?

Nekaj poudarkov:

– jasno izraziti svoja opažanja otroku,

– jasno izraziti svojo skrb,

– povprašati otroka o razlogih,

– poizvedeti o otrokovem počutju,

– postaviti meje, če je potrebno,

– ponuditi pomoč in vztrajati.

Več razlage o tem, kako pomagati sebi in otroku v težkih situacijah, lahko preberemo v člankih, ki so na voljo na povezavi www.psihologijazascititiotroka.si/o-nas.

V člankih avtorica navaja tudi vire koristnih knjig o otrokovem razvoju in starševstvu.