Občinska vaja “VAJA POTRES 2017”  je  potekala v petek in soboto,  12. in 13. maja v celotni Občini Medvode. V teh dveh dnevih so bili na terenu (tudi v naši KS) prisotni gasilci, reševalci, policisti…

Omenjeni vaji se je šola pridružila v soboto.

Učenci so bili seznanjeni s postopki reševanja v primeru potresov in požarov.

Šola je bila zaradi “namišljenega” požara v učilnici kemije evakuirana ob 10.20 uri. V pičlih treh minutah smo bili vsi zaposleni in učenci izven šolskega poslopja. Zbrali smo se na spodnjem igrišču in počakali na gasilce iz naše krajevne skupnosti.

Namišljena poškodovanca  (učitelja) sta bila “rešena” iz šole, nudena jima je bila prva pomoč šolske ekipe za prvo pomoč. Učitelja športa so zaradi “namišljenih” poškodb odpeljali do reke Save in ga, zaradi “porušenega” mostu, s čolnom prepeljali na drugi breg.

Ob izpeljani vaji se zahvaljujemo gasilcem PGD Zg. Pirniče in PGD Sp. Pirniče, Vikrče, Zavrh, CZ Občine Medvode in Policiji Medvode za strokovno sodelovanje pri izpeljavi omenjene vaje. 

(Skupno 213 obiskov, današnjih obiskov 1)