Šolska skupnost

Šolsko skupnost sestavljajo predstavniki posameznih oddelčnih skupnosti, ki so bili izvoljeni v svojih razredih v začetku šolskega leta. V septembru učenci izvolijo predsednika skupnosti učencev in zapisnikarja in skupaj z mentorico pripravijo okvirni načrt dela. Mentorica skupnosti učencev je učiteljica TJA in DKE Irena Fabek. Namen srečanj je uskladiti in uresničiti interese učencev, jim omogočiti, da izrazijo potrebe sovrstnikov in svoje mnenje ter da skupaj poskušajo najti rešitve.

Šolski parlament

Otroški parlament je javna tribuna na temo, ki jo izberejo osnovnošolci na državnem otroškem parlamentu. Šolski parlament pomeni eno od izvirnih oblik spodbujanja otrok k izražanju svojih mnenj o vprašanjih, ki jih po demokratičnih postopkih izberejo sami. Učenci na srečanjih parlamenta razpravljajo o določeni temi, podajajo argumente, iščejo rešitve ter pripravljajo aktivnosti za ostale učence šole. Posamezni učenci zastopajo šolo na regijskem in državnem otroškem parlamentu.