Učenci 9. r smo se 3. oktobra na ekskurzijo odpravili že ob 7.15. Z avtobusom smo se odpeljali do našega prvega postanka, ki je bil ob jezeru Jasna, kjer nam je učitelj povedal veliko različnih stvari o gradnji ceste na Vršič. Drugi postanek je bil pri Ruski kapelici, kjer je spomenik vsem ruskim ujetnikom, ki so umrli med gradnjo ceste čez prelaz Vršič. Z avtobusom smo se odpeljali še malo naprej, do Erjavčeve koče, kjer smo se ustavili na malici. Naslednji postanek je bil v Klužah,  kjer so nas z dramsko igro popeljali v čas 1. svetovne vojne. Sledilo je raziskovanje kaverne v muzeju na prostem (Ravelnik). V Bovcu smo imeli naslednji postanek in nekaj prostega časa. Nato smo se odpeljali še v Kobarid, kjer smo si v Kobariškem muzeju ogledali zanimive zbirke  soške fronte. Po ovinkasti, dolgi in zabavni poti domov smo se v Pirniče pripeljali okoli 18. ure.                               L. B.

(Skupno 106 obiskov, današnjih obiskov 1)