Včeraj so razglasili zmagovalca sedmega natečaja MODRA PTICA za roman za odrasle, ki ga razpisuje skupina Mladinska knjiga. Nagrado prejme roman »Na Klancu«, ki ga je napisala naša sodelavka in učiteljica, ga. Tina Vrščaj.
Na natečaj je prispelo 60 rokopisov. O nagrajencu in finalistih je odločala žirija v sestavi urednikov in urednic založbe Mladinska knjiga in Cankarjeva založba. Po skrbnem premisleku so v ožji krog uvrstili tri dela, med njimi tudi delo naše učiteljice Tine.
Tina Vrščaj je pisateljica, literarna kritičarka in prevajalka, trenutno tudi učiteljica angleščine v naši šoli. Deluje kot svobodna umetnica, piše literarne kritike in eseje za različne revije in časopise. Pred kratkim je pri Mladinski knjigi izšla njena knjiga za otroke Balabuga.
Gospe Tini ob prejemu tako velikega priznanja iskreno čestitamo in želimo veliko umetniškega navdiha tudi v prihodnje! Veseli in ponosni smo, da jo poznamo!
(Skupno 184 obiskov, današnjih obiskov 1)