Organizacija združenih narodov je prvi ponedeljek v oktobru razglasila za Svetovni dan habitata, ta se praznuje že od leta 1985. Posvečen je človekovim naseljem in osnovni pravici ljudi do primernega bivališča. Vlade in lokalne skupnosti vsega sveta so pozvane, da na ta dan usmerijo pozornost na kakovost življenja v mestih in drugih naseljih ter z različnimi aktivnostmi spodbujajo zavest o potrebi za izboljšanje življenjskih pogojev.

Svetovni dan habitata vsako leto prvi ponedeljek v oktobru opominja, da ima vsakdo moč in odgovornost, da oblikuje prihodnost naših mest in naselji.

Učenke in učenci 8. a so se s svojo menotrico prof. Bojano Glavan odzvali na natečaj v okviru VSESLOVENSKEGA DNEVA HABITATA 2021, ki poteka v okviru Meseca prostora v organizaciji Centra arhitekture Slovenije in v sodelovanju z Ministrstvom za okolje in prostor, Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport ter Zavodom RS za šolstvo.

Skupinsko grafiko so poslali na Center arhitekture Slovenije in ob tem zapisali: “Spoštovani, hvala za vaše prizadevanje, ki je posvečeno pravici ljudi do primernega bivališča. Ozavešča nas, da mi imamo primerna bivališča in je to privilegij. Želimo si, da bi ga bili deležni tudi tisti, ki jim ni dano čutiti topline doma in živeti v miru.

Vsaka sprememba se začne znotraj človeka. Zato smo se odločili upodobiti dom, kjer nam je v Pirničah najlepše. Kot v naravi, ki nam z vremenskimi pojavi pripravi grenke trenutke, včasih zapiha silen veter in nato posije svetlo, toplo sonce, so naši domovi različni.

Spoštujemo to različnost in smo pripravljeni pomagati drug drugemu, k čemur nas vodi tudi vizija naše šole: S SODELOVANJEM DO SREČE IN ZNANJA.”

Učenke in učenci 8. a OŠ Pirniče z mentorico prof. Bojano Glavan

(Skupno 68 obiskov, današnjih obiskov 1)